Şebonun Mutfağından Enfes Tarifler

BAHAR TEMİZLİĞİ # 2 # MUTFAK

2

Her kadının hayalidir geniş , ferah ve düzenli bir mutfak.Tabi ki herkesin zevki farklı.. Kimi sadelikten yanadır kimi renklilikten...Seçim ne olursa olsun mutfak bir evin kalbidir. Gün orada başlar orada biter....Hal böyleyken gösterilen özen de başka olmalı mutfağa.
Mutfakta dolap düzeni en önemli şeydir.Çünkü orada işler çok hızlı ilerler ve eğer sık kullanılan eşyalar elinizin altında değil ise dağınıklık an meselesidir.Mutfak dolaplarınızda yakın- uzak tekniğini kullanın.Sık kullanılanlar evye ve ocağa en yakın yere, az kullanılanlar daha uzağa , kullanılmayanlar en uzağa...... Eğer mutfak dolabınız yeterli değil ise mutlaka portatif bir dolap edinin. Bu dolabı kiler gibi kullanabilir ya da ağır tencere yığınlarından kurtulabilirsiniz.Piyasada uygun fiyata ve işlevsel dolaplar mevcut.


Dolaplarınız çok geniş fakat kullanışlı değilse yer kazanmak için dolap içi raflardan ya da dolap düzenleyicilerden yararlanabilirsiniz.Rahatlıkla temin edebileceğiniz bu ürünler kullanışlı ve ekonomik.


 

Dolap içlerinde örtü kullanmanız tozlanmayı geciktirip size de fazladan zaman kazandıracaktır.
Ayrıca mutfaktaki en önemli şeylerden biri buzdolabı düzeni! Bunu ileriki günlerde ayrı bir yazı şeklinde hazırlamayı planlıyorum inşallah..:)
Ve son bir not..Gazetede okuduğumda inanın dehşete düşmüştüm.Meğer tuvaletlerimiz mutfak giderlerinden daha temizmiş!!! O günden beri giderlere her gün çamaşır suyunu boşaltıp en az 1 saat bekletiyorum. Mutfakta hijyen yoksa düzen olmuş neye yarar demi :) Düzenli günler herkese......

2 yorum: Leave Your Comments

Bumerang - Yazarkafe