Şebonun Mutfağından Enfes Tarifler

BU GÜN 23 NİSAN! NEŞE DOLUYOR İNSAN :)

0

Ülkemiz için önemli olan kutlama ve anma törenlerinde mesleğimi daha bir seviyorum.Okulda çocuklarla birlikte coşkuyu da acıyı da yerinde yaşıyorum.
Yapılan provalar , kıyafet seçme telaşı , çocukların heyecanı ve en güzeli(!) sınıf süsleme seramonisi...En çok onu seviyorum.Balonlar, kedi merdivenleri,bayraklar....:)
Elbette 23 Nisan okullar da kutlanıp haftalar öncesinden hakkında bilgiler verilmeye başlanıyor.Okulda o günün özel olduğu, Türk çocuklarının özel olduğu ,dünyada sadece onların bir  bayrama sahip oldukları anlatılıyor.Fakat bence bu  günü  özel ve mutlu geçirmeleri için anne-baba olarak bizde görevimizi yapmalıyız.
Evet çoğu aile için o gün tatil.Belki yataktan kalkmak zor olacak ama bi zahmet! Atam'ın ve tüm şehitlerin bu ülke için yıllarca yaptıklarını ve yaşadıklarını düşününce belki uyuyacağınız fazladan 1 saat anlamsız gelir size de.Bir deneyin...
Sabah kalkın erkenden, tutun oğlunuzun , kızınızın elinden, katılın kutlamalara...Sonra o günü çocuklarınıza ayırın.Parka gidin, gezin, 23 Nisan etkinliklerine katılın(AVM 'lerde bol bol etkinlik var) Sinemaya ya da tiyatroya gidin beraber. Elma şekeri alın onlara mesela ya da yılın ilk dondurmasını! omzunuzda gezdirin, doya doya yaşatın çocukluklarını ve bayramlarını.Aralara sıkıştırmayı unutmayın tarihi notları.Unutmayın tarihini bilmeyen bir millet yok olmaya mahkumdur.Ve onlar bizim, ülkemizin yarınları....millet ve Atatürk sevgisi ile işleyin onları!
Çocuklarımız gibi rengarenk , çiçek gibi bir geleceğimiz olsun ....
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu olsun....
 Mavi Gözlü Dev! Ruhun şad olsun.....

0 Yorumlar:

Yorum Gönder

Bumerang - Yazarkafe